Osobné poradenstvo pri dojčení

Katarína Glavová

Katarína Glavová annag

Dojčenie nie je len kŕmenie. Dojčenie  nám pomáha lepšie porozumieť svojmu dieťatku a vedie nás k tomu, aby sme režim dňa prispôsobovali potrebám bábätka a nie naopak, ako sa traduje. Preto veľký podiel môjho poradenstva tvoria práve otázky okolo spánku a správania sa dojčeného bábätka, zosúladenie dojčenia a materstva s chodom celej domácnosti.

Predovšetkým v Liptovskom Hrádku, v Liptovskom Mikuláši ako i v celom okrese Liptovský Mikuláš poskytujem osobné poradenstvo pri dojčení. Ako členka o.z. Mamila mám certifikát poradkyne pri dojčení pod záštitou UNICEF-u, o. z. MAMILA a Únie materských centier.

Pre mamičky, ktoré uprednostňujú individuálnu  osobnú prípravu na dojčenie a život s dojčeným bábätkom , poskytujem konzultácie priamo u nich doma, nielen v okrese Liptovský Mikuláš. Ak ste viaceré kamarátky,  mamičky či budúce mamičky, môžeme sa stretnúť a porozprávať sa o problémoch a otázkach, ktoré sa Vám vynárajú v súvislosti s dojčením malého bábätka, ale i starších detí.

V prípade záujmu o osobné stretnutie mi vyplňte, prosím, nasledujúci formulár. Informácie z formulára sa nezobrazia na stránke, ale prídu na môj osobný email.

4 Responses to Osobné poradenstvo pri dojčení

 1. Eva says:

  Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadom cukania pri dojčení. Mám dvojmesačného syna, ktorý pri jedení vydáva cukavé zvuky. Mám pocit, že každým dňom sa to cukanie zhoršuje. Laktačná poradkyňa mi skontrolovala prisatie a polohy, všetko bolo správne. Prisaje sa, párkrát potiahne a začne cukať. Keď cukne, tak sa odpojí od prsníka a takto to ide dookola. Už som vyskúšala meniť polohy pri dojčení, ale nepomohlo. V posledných dňoch mu veľmi tečú sliny a vyplazuje jazýček – vyplazený jazyk otáča rôznymi smermi, krúti ním, dvíha ho. Od včera sa mi zdá, že občas cukne, aj keď nie je na prsníku.
  Ďakujem za radu. Eva

 2. Anonym says:

  dobry den chcem sa spytat na liek donperidon lebo gynekolog a doktorka mi ho zakazali ale pocula sosm ze pomaha a je bezpecny

 3. Mirka says:

  Dobrý večer ,
  môžte mi poradiť ohľadne stolice 6 týžd. plne dojčeného bábätka?
  Síce mu 3x do dňa dávam cca 10ml čajíka -kvôli liekom.
  Dnes mal len 2 zelenkavé stolice – vyzeralo to ako nasekaná petržlenvá vňať v praženici.
  Strašne plače,mylsela som, že mám málo mlieka, ale asi to bude kolika lebo keď som mu dala teplomer do dupky, hneď z neho striekalo …
  Bojím sa či nemá nejakú infekciu.
  Ďakujem pekný večer Mirka

  • Viera Červená says:

   Obráťte sa prosím na poradkyňu pri dojčení (zoznam nájdete na http://www.mamila.sk). Zelená stolica sama o sebe nie je problém, ak dieťa výdatne pije, dobre priberá a prospieva. Preto toto je dôvod na skontrolovanie dojčenia a ak bábätko skutočne pije dobre a priberá, potom sa farbou stolice vôbec netreba trápiť. Pre to, aby bábätko dokázalo regulovať tok mlieka na prsníku a získavalo dostatok mlieka je okrem iného dôležié, aby sa k prsníku správne prisávalo. Ak 3x denne dostáva fľašu s čajom, je otázne, či je jeho prisatie správne, pretože používanie cumlíka negatívne ovplyvňuje spôsob, akým sa dieťa prisáva. Aj preto skontrolovanie dojčenia má opodstatnenie v situácii, ktorú popisujete. A je tiež dobré vedieť, že žiadne lieky dieťa nepotrebuje dostávať s čajíkom. Nie je potrebné používať na toto fľašu a dávať mu vo veku, kedy nemá dostávať žiadnu inú potravu ako materské mlieko, čaj či iné tekutiny.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: